1
/
of
1
Tulsi Clarity Tea - 20 Bag
Tulsi Clarity Tea - 20 Bag
Regular price
$9.50
Unit price
/
per
In a busy world we often seek space. Tulsi - sacred in its native India - is famed for this. The Rama, Krishna and lemon essences blend to sharpen your senses as these magical herbs combine. Infuse, sip, let the clouds disperse and your wisdom arise.
Dietary: Vegetarian, Vegan, Plant Based, Egg Free Recipe, Nut Free Recipe, Dairy Free Recipe, Lactose Free
Values: Certified Organic, Fair Trade, B Corp Certified Brand, GE Free Inputs
OR PAY WITH
Couldn't load pickup availability
ingredients and allergens
ingredients and allergens
product information
product information
item code: | 12869 |
size: | 20 Bag |
brand: | Pukka |
nutritional information
nutritional information
Note: Product and Nutrition information may change from time to time. Please refer to the actual pack label for the most accurate data.

BUILD YOUR PANTRY
You may also like
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $4.99$4.99$9.50
you save 47%
in stock -
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perout of stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perout of stock
-
Regular price $9.50Unit price / perout of stock
-
Regular price $9.50Unit price / perout of stock
-
Regular price $9.50Unit price / perout of stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $9.50Unit price / perin stock
-
Regular price $5.75Unit price / perin stock
-
Regular price $5.75Unit price / perin stock
-
Regular price $7.00Unit price / perin stock
-
Regular price $4.65Unit price / perin stock
-
Regular price $4.65Unit price / perin stock
-
Regular price $4.65Unit price / perin stock
-
Regular price $10.80Unit price / perin stock
-
Regular price $10.80Unit price / perin stock
-
Regular price $5.75Unit price / perin stock
-
Regular price $5.75Unit price / perin stock
-
Regular price $5.75Unit price / perin stock
-
Regular price $5.75Unit price / perin stock
-
Regular price $5.75Unit price / perin stock
-
Regular price $10.60Unit price / perlow stock
-
Regular price $10.60Unit price / perin stock
-
Regular price $10.60Unit price / perout of stock
-
Regular price $10.60Unit price / perout of stock
-
Regular price $5.75Unit price / perin stock
-
Regular price $5.75Unit price / perin stock
-
Regular price $10.60Unit price / perin stock
-
Regular price $8.40Unit price / perout of stock